Informace k jednotlivým lekcím 

DYNAMICKÁ KALANETIKA + STREČINK - modelingové cvičení 

Kalanetika je účinným prostředkem k vylepšení postavy. Cvičení je zaměřeno na zanedbávané partie, kde cíleně volenými cviky ovlivníme vzhled postavy. Pohyby budou prováděny ve zkráceném rozsahu se zvýšeným počtem opakování a s následným protažením, aby nedocházelo ke zkracování svalů. Při cvičení se nedočkáte žádných poskoků ani prudkých pohybů, čímž se tato forma pohybu stává vhodnou i pro lidi s přetíženými klouby a nadváhou. Cvičením kalanetiky se dá významně ovlivnit vzhled jednotlivých partií, které se modelují a tvarují.

Zdravotní účinky:

Budou hlavně estetické, upraví se elasticita kůže - ta se bude maximálně prokrvovat, což bude mít kladný vliv na celulitidu, tvarovat se začnou problémové zóny, zpevní se svalstvo,"rozpustí" se tukové polštářky v procvičovaných partiích.

Co budete potřebovat ke cvičení kalanetiky?

sportovní oblečení, podložku na cvičení a samozřejmě pití, na nohy pružnou lehkou obuv. Po cvičení je vhodné provést masáž pokožky kartáčem - především v právě procvičených partiíc. 

 

POWER JOGA - charakteristika - zdravotní účinky 

POWER JOGA  patří mezi nejlépe fungující cvičení, které může zvládnout opravdu každý, samozřejmě ve svém kloubním rozsahu, který se ovšem vlivem cvičení znatelně zvyšuje. Odstraňují se bolesti páteře, hlavy, rozvíjí se flexibilita, prohlubuje se dýchání, čímž dochází k lepšímu prokrvování všech orgánů. Tělo je příjemně protažené, unavené a přitom nabité zvýšenou energií, která vydrží ještě druhý den.  Také páteř  se Vám odvděčí - ručím Vám za to, že Vás záda již bolet nebudou - také jistě lepší než nepohodlný umělý - Kosmodisk.

Co budete ke cvičení power jogy potřebovat ? 

Kvalitní podložku na cvičení - dlouhou alespoň 150 cm,  je vhodnější měkčí a nehrnoucí . Na sebe cokoli pohodlného, na nohy nepotřebujete vůbec nic, pokud rychle prochladnete - použijte ponožky s protiskluzem. Pro ty, kteří nemají ještě tak rozhýbané kyčelní klouby, je vhodné použít speciální bloky pro podepření kolen a pánve. Věřte, že na konci kurzu je již potřebovat nebudete.

 

FITNESS - JOGA  dynamická forma hathajogy,  jogové sestavy

Dynamické cvičení budoucnosti. To nejlepší z hathajogy převedeno do "evropské podoby". Pocit po tomto cvičení je úplně jiný, než po cvičení v "tempu". Při cvičení objevíte a protáhnete svaly, které při normálním cvičení nepracují. Po lekci se Vám sníží hladina stresového hormonu kortisolu, starosti a stres se rozpustí. Během velmi krátké doby - lekce 45 minut - se fyzicky příjemně unavíte ale také protáhnete a zároveň se maximálně zrelaxujete, se všemi kladnými účinky, které relaxace může poskytnout .... jenže kdo by měl při dnešním uspěchaném životním stylu čas na pasivní relaxaci... možná ti moudřejší z nás!!!

A co budete ke cvičení potřebovat ?

podložku, raději delší, pití, pohodlný oděv, na nohy - nic.

 

2. LEKCE - SUPER BODY FORM - tvarování problémových partií 

Zaměříme se na formování postavy v problémových oblastech bříška, boků a stehen, neboť zde je geneticky " podarovaná " zóna bohužel mnoha žen. Takto "obdarované" partie se opravdu špatně ovlivňují. Samotné cvičení je pouze procvičuje, ale netvaruje. Je nutné použít "FINTU"  a tou je cvičení přes odpor - ne Váš, ale posilovací gumičky  / tím zasáhneme hloubkově uložené svaly / dále kotníkové závaží, lahve naplněné vodou, overball...- tím vytvarujeme povrchové svaly. Uložený podkožní tuk se v porocvičované partii pod zátěží zpracovává jako "palivo" a tím se tyto partie nejen zpevňují, ale také tvarují. V tomto půlroce to pro zvýšení efektu zkusíme kalaneticky. 

Zdravotní účinky:

zvyšuje se fyzička, posiluje srdce, zvyšuje kapacita plic, prokazatelně se zmenšují problémy s křečovými žilami. S mizícími tukovými polštářky se vyhlazuje celulitida. Při cvičení se zátěží je na kosti, klouby a vazy vyvíjen mnohem větší tlak než při běžném cvičení a ony na tuto zátěž reagují zpevněním - NEJLEPŠÍ PROVENCE OSTEOPOROZY  - test osteoporozy absolvujete při registraci zdarma. Je velmi důležité, abyste dodali do těla "stavební materiál" - vápník, hořčík, vitamin D a C. Vhodným preparátem je Osteo star - přímo pro sportující populaci.

 

Doporučuji včasnou registraci  aby Vámi vybraný kurz nebyl obsazen.

Zaregistrovat se můžete

  1. na telefonu 608 31 35 31
  2. osobně na prodejně Baby Regent v Lidické ulici Ostrov
  3. přes internetové stránky ? fitness-cekanka.webzdarma.cz (zde také najdete nejnovější aktuality ke cvičebním kurzům)