CHARAKTERISTIKA JEDNOTLIVÝCH STYLŮ CVIČENÍ

22.11.2008 19:17

 

INFORMACE K JEDNOTLIVÝM LEKCÍM

 
 REDUKČNÍ PONDĚLKY
1. LEKCE - O pohybu a jeho kladech i záporech DYNAMICKÁ KALANETIKA   +   STREČINK   -   modelingové cvičení
 
Kalanetika je účinným prostředkem k vylepšení postavy. Cvičení je zaměřeno na zanedbávané partie, kde cíleně volenými cviky ovlivníme vzhled postavy. Pohyby budou prováděny ve zkráceném rozsahu se zvýšeným počtem opakování a s následným protažením, aby nedocházelo ke zkracování svalů. Při cvičení se nedočkáte žádných poskoků ani prudkých pohybů, čímž se tato forma pohybu stává vhodnou i pro lidi s přetíženými klouby a nadváhou. Cvičením kalanetiky se dá významně ovlivnit vzhled jednotlivých partií, které se modelují a tvarují.
 
Zdravotní účinky : budou hlavně estetické, upraví se elasticita kůže - ta se bude maximálně prokrvovat, což bude mít kladný vliv na celulitidu, tvarovat se začnou problémové zóny, zpevní se svalstvo,"rozpustí" se tukové polštářky v procvičovaných partiích.
Co budete potřebovat ke cvičení kalanetiky?
sportovní oblečení, podložku na cvičení a samozřejmě pití, na nohy pružnou lehkou obuv. Po cvičení je vhodné provést masáž pokožky kartáčem - především v právě procvičených partiích.

2.LEKCE  -   DYNAMICKÝ BALANTES - svižná forma balančního cvičení na overbalech. Tento druh cvičení je naprosto jedinečný na posilování a vytváření malých, hloubkově uložených svalů pánevního dna a kolem páteře, které se v ostatních typech cvičení téměř nezapojují. Proto je toto cvičení vhodné pro lidi s bolestmi páteře a pro ženy s dispozicí k inkontinenci.

Zdravotní účinky - Rozloučíte se s bolestmi páteře, neboť se vám vlivem tohoto cvičení vytvoří podél páteře malé podpěrné "svalíky"-tak zvaný svalový krunýř. V pánevním dnu se Vám vytvoří malé svaly pánevního dna. Ty sice nejsou vidět, ale podílí se na správné funkci celého urogenitálního systému, jejichž vlivem se znatelně upravují problémy s únikem moči.Jistě příjemnější způsob než   televizí veřejně propagované  super pampers dámské  kalhotky - jak odstrašující.

Co budete k balantesu potřebovat ? - Legíny a tričko, podložku - např. karimatku a  balanční míček -overball. Vše bude možno zakoupit při registraci u trenérky. 

UNIVERZÁLNÍ  ÚTERKY

             Pozdrav slunci -cvičení             POWER JOGA  - charakteristika - zdravotní účinky
 
POWER JOGA  patří mezi nejlépe fungující cvičení, které může zvládnout opravdu každý, samozřejmě ve svém kloubním rozsahu, který se ovšem vlivem cvičení znatelně zvyšuje. Odstraňují se bolesti páteře, hlavy, rozvíjí se flexibilita, prohlubuje se dýchání, čímž dochází k lepšímu prokrvování všech orgánů. Tělo je příjemně protažené, unavené a přitom nabité zvýšenou energií, která vydrží ještě druhý den.  Také páteř  se Vám odvděčí - ručím Vám za to, že Vás záda již bolet nebudou - také jistě lepší než nepohodlný umělý - Kosmodisk.
 
Co budete ke cvičení power jogy potřebovat ?
 
Kvalitní podložku na cvičení - dlouhou alespoň 150 cm,  je vhodnější měkčí a nehrnoucí . Na sebe cokoli pohodlného, na nohy nepotřebujete vůbec nic, pokud rychle prochladnete - použijte ponožky s protiskluzem. Pro ty, kteří nemají ještě tak rozhýbané kyčelní klouby, je vhodné použít speciální bloky pro podepření kolen a pánve. Věřte, že na konci kurzu je již potřebovat nebudete.
 
 
2. LEKCE posilovací aerobik
 

Sestava kalanetiky ve třech dílech -1.

 Nejkomplexnější styl cvičení, kdy cvičíme s vlastní váhou těla na všechny tělní partie, takže během jedné lekce dojde k procvičení všech svalových skupin. Tato forma cvičení Vás udrží v dobré fyzické kondici, variabilita zajišťuje, že se během cvičení určitě nebudete nudit. Vzhledem k tomu, že 2/3 cviků budou prováděny na zemi, nedochází k  přetěžování kloubů a zvládnou jej i lidé s nadváhou - která se ovšem při cvičení začne pozvolna ztrácet.
Ke cvičení Vám bude stačit  cvičební úbor, podložka na zem a cca 1/2 l tekutin
 
TVAROVACÍ  ČTVRTKY
Léčivá gymnastika Shen Junru   1. LEKCE  -   POWER JOGA  dynamická forma hathajogy,  jogové sestavy
Dynamické cvičení budoucnosti. To nejlepší z hathajogy převedeno do "evropské podoby". Pocit po tomto cvičení je úplně jiný, než po cvičení v "tempu". Při cvičení objevíte a protáhnete svaly, které při normálním cvičení nepracují. Po lekci se Vám sníží hladina stresového hormonu kortisolu, starosti a stres se rozpustí. Během velmi krátké doby - lekce 45 minut - se fyzicky příjemně unavíte ale také protáhnete a zároveň se maximálně zrelaxujete, se všemi kladnými účinky, které relaxace může poskytnout .... jenže kdo by měl při dnešním uspěchaném životním stylu čas na pasivní relaxaci... možná ti moudřejší z nás!!!
 
A co budete ke cvičení potřebovat ?
podložku, raději delší, pití, pohodlný oděv, na nohy - nic.
 

 

Proč vaše cvičení nezabírá? 2. LEKCE - SUPER BODY FORM - tvarování problémových partií - kalaneticky
 
Zaměříme se na formování postavy v problémových oblastech bříška, boků a stehen, neboť zde je geneticky " podarovaná " zóna bohužel mnoha žen. Takto "obdarované" partie se opravdu špatně ovlivňují. Samotné cvičení je pouze procvičuje, ale netvaruje. Je nutné použít "FINTU"  a tou je cvičení přes odpor - ne Váš, ale posilovací gumičky  / tím zasáhneme hloubkově uložené svaly / dále kotníkové závaží, lahve naplněné vodou, overball...- tím vytvarujeme povrchové svaly. Uložený podkožní tuk se v porocvičované partii pod zátěží zpracovává jako "palivo" a tím se tyto partie nejen zpevňují, ale také tvarují. V tomto půlroce to pro zvýšení efektu zkusíme kalaneticky.
 
Zdravotní účinky:
zvyšuje se fyzička, posiluje srdce, zvyšuje kapacita plic, prokazatelně se zmenšují problémy s křečovými žilami. S mizícími tukovými polštářky se vyhlazuje celulitida. Při cvičení se zátěží je na kosti, klouby a vazy vyvíjen mnohem větší tlak než při běžném cvičení a ony na tuto zátěž reagují zpevněním - NEJLEPŠÍ PROVENCE OSTEOPOROZY  - test osteoporozy absolvujete při registraci zdarma. Je velmi důležité, abyste dodali do těla "stavební materiál" - vápník, hořčík, vitamin D a C. Vhodným preparátem je Osteo star - přímo pro sportující populaci.
 
 
 
Doporučuji včasnou registraci  aby Vámi vybraný kurz nebyl obsazen
 
Zaregistrovat se můžete
1. na telefonu 608 31 35 31
2. osobně na prodejně Baby Regent v Lidické ulici Ostrov
3. přes internetové stránky ? fitness-cekanka.webzdarma.cz (zde také najdete nejnovější aktuality ke cvičebním kurzům)
-