Orientální tance

Vhodná forma pohybu pro ženy, které milují tanec a pro ženy, které mají problémy s otěhotněním. Estetické cítění je výhodou, věk nerozhoduje. Zatančit si můžete přijít každé úterý od 18:45 do 19.30 hod. na 1. ZŚ Ostrov. Informace o zdravotních účincích a pokyny ke vhodnému oblečení najdete dále :-)

Zdravotní účinky:

Pohyb prokrvuje pánevní dno, přispívá ke správné funkci pohlavních orgánů, báječně rozhýbává páteř hlavně v bederní části, kde oceníte odblokování přirozeným způsobem. Celostátně provedená statistika také potvrdila kladný vliv na ženskou plodnost . Břišní tanec je proto doporučován ženám, které chtějí založit rodinu. Pohyb je též vhodný i pro  již těhotné maminky.

Vhodné oblečení:

Sukně nebo turecké kalhoty + top či podprsenka. Vhodný je šátek přes boky s penízky, který Vám zacinká správně provedenou figuru. Břišní tance vůbec jsou spojeny s blýskavým, cinkavým oblečením. Jsou vhodné různé penízkové doplňky -čelenky, náramky na nohy i ruce, penízkové pásy  - to vše podtrhuje vlnivé a třasavé pohyby. Tančit se dá samozřejmě i v legínách a tričku. Na nohy nepotřebujete nic, pokud lehce prochladnete, použijte cvičky.

A pokud máte nějaké kilčo na víc ? tím lépe, v břišních tancích se každý faldík cení, na kulatých tvarech vypadají vlnivé pohyby ještě lépe.